اهمیت دقت در انتخاب قالبساز

بازار مصرف مملو از کالاهای متنوع با عملکرد های مناسب است. ولی همچنان شما میتوانید تولید کننده باشید و از سود آن بهرمند شوید.

اگر بتوانید این سه گام را طی نمایید:

قالبسازی آریا-اهمیت دقت در انتخاب قالبساز

گام اول –  تحقیق و شناسایی بازار

شامل:

  • شناسایی نیاز بازار و پیش بینی میزان کشش محصول.

  • برآورد بهای تمام شده و در نتیجه تعیین میزان و سرعت هزینه.

  • شناسایی منابع، موانع و اولویت ها .

  • تعیین چارت زمانی و برنامه ریزی.

فراموش نکنید بازاریابی محصول جدید بمراتب سخت تر، زمانبر تر و پر هزینه تر از بازاریابی محصولات موجود است. در بازاریابی محصولات موجود شما کافی است مزیت کافی نسبت به رقبا کسب نمایید. مزایایی مانند قیمت، کیفیت و یا دسترسی.

 گام دوم – طراحی و توسعه محصول:

اگر اطلاعات شما از بازار کافی است ما میتوانیم خلا عدم آشنایی با تولید را برای شما مرتفع نماییم. تخصص سه دهه  گذشته ی ما صادقانه و صمیمانه در کنار شما است تا خیال شما را از مسایل فنی تولید محصول آسوده نماید.

با توجه به عدم آشنایی گروه بزرگی از عرضه کنندگان کالا به فضای تولید، بسیاری از توزیع کنندگان از آن فاصله گرفته. و این رویکرد فضا را برای کسانی که آشنایی یا ارتباطی با این فضا دارند باز کرده. بسیاری از تجار و کسبه به واسطه ی موفقیت و جایگاه نسبی در فعالیت روزمره ی خود زحمت نوآوری و ریسک ورود به فضاهای جدید را به خود نمیدهند.

ولی هستند کسانی که با نزدیک شدن به حلقه تولید کنندگان، خود را در بازار متمایز کرده و اوج میگیرند. مثال روشن برای این گروه تمام تولید کنندگانی هستند که کار توزیع را خودشان  بر عهده گرفته و اکنون تحت عنوان برند فعالیت میکنند. مثالهای بسیاری در صنایع بهداشتی، آرایشی، غذایی، پوشاک، ساختمان و… را میتوان بر شمرد.

گام سوم – ارائه صحیح محصول :

حتی بهترینها هم در پستو ارزشمند نمیشوند.

کالای شما باید در مشتری واکنش ایجاد کند. مزیت نسبی شما و نوع ارائه ی کالا، گارانتی و خدمات شما وظیفه ی تبلیغات است. یک تبلیغ خوب معمولا  بهترین راه حل برای بیشتر مشکلات است. پر فروش ترین ها الزاما با کیفیت ترین یا بزرگترین ها نیستند. اگر کالای شما نیاز واقعی مشتری است پس به او اطلاع دهید حتما استقبال خواهد کرد.

ما گام دوم شما هستیم، اگر نیازی را شناسایی کرده و توان ارائه دارید، همین الان وارد عمل شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *